Dizi Haberleri

Baraj dizisi Tülay kimdir? Gerçek adı nedir? Sabriye Kara nereli, yaşı kaç?

Baraj dizisi Tülay kimdir? Gerçek adı nedir? Sabriye Kara nereli, yaşı kaç?, Dizi ve film severler için Baraj dizisi Tülay kimdir? Gerçek adı nedir? Sabriye Kara nereli, yaşı kaç? konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Baraj dizisi Tülay kimdir? Gerçek adı nedir? Sabriye Kara nereli, yaşı kaç? ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

Baraj dizisi Tülay kimdir? Gerçek adı nedir? Sabriye Kara nereli, yaşı kaç?

Fox TV’nin bi hayli beğeni alan dizilerinden birisi olan Baraj adlı yapımda; Tülay kişiliği, Bahar ve Hakan’ın öz annesidir. Tülay kişiliğini hayat verecek oyuncu ise Sabriye Kara’dır. Son bölümlerinde senaryo yönünden büyük bir değişikliğe giden baraj dizisinde, yeni sezona çiçeği burnunda oyuncular katıldı. İçlerinde Sabriye Kara’yı da bulundurmakta olan yeni sezon oyuncuları; Taygun Sungar, Koray Şahinbaş ve Gizem Karaca gibi ekranların tanınan yüzlerinden buluşmaktedir.

 

Baraj dizisinden Tülay

Tülay kişiliği; Bahar ve Hakan’ın otoriter annesidir. Hakan’a babasından şirket kalmış; bu neden ile Hakan’ın üzerinde Tülay hanımın büyük bir emeği bulunmaktadır. Kardeşlerden diğeri Bahar ise; babasının işlerini arkasını dönmüş ve okuyarak bir avukat haline gelmiştir. Her ne kadar annesi Tülay, Bahar’ın avukatlık kararına karşı çıksa da, Bahar asileşmiş ve istediği mesleği yapmıştır.

 

Tülay hanım asla Hakan ile Nehir’in dünya evine girmesini istememiştir; lakin biricik oğlu Hakan’ın eski eşi yaşamını kaybedince ona çok benzemekte olan Nehir ile evlenmesine karşı çıkmaz ve evlenmelerine izin verir. Tülay hanım her ne kadar Nehir’ i aileye kabul etmiş olsa da, Nehir’in akrabası olan Zerrin’i eve kabul etmek istememiş ama yine oğlu Hakan’ı kıramamıştır. Dizinin günümüz zaman diliminde, otoriter kişiliğini Nehir ve Zerrin’in üzerinde kullanmakta büyük zorluklar yaşamaktadır çünkü Zerin’de Tülay’ı baskılamayı becerebilmektedir.

 

Sabriye Kara

Kendisi usta bir tiyatrocudur. Gözlerini 1954 senesinde Rize’de dünyaya açmıştır ve şuanda 67 yaşındadır. 13 sene boyunca Bizimkiler adlı dizide yer almıştır ve yakın tarihlerde Kördüğüm adlı dizide performans sergilemiştir. 2016 senesine gelindiğinde ise Küçük Esnaf adlı dizide boy gösteren oyuncu, bir zamanların tanınmış yapımı Beşinci Boyut gibi bir çok Samanyolu dizilerinde de oyunculuk sergilemiştir.

 

Sabriye Kara’nın yaşı nedir?

Tam olarak doğum tarihi 18 Eylül 1954’ dür. Dizide oynadığı Tülay kişiliği ise 71 yaşında olmaktadır.

 

 

 

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu