Oyun Haberleri

Assassin’s Creed serisi için yeni kitaplar ve içerikler duyuruldu

Assassin’s Creed serisi için yeni kitaplar ve içerikler açıklamaldu, Oyun severler için Assassin’s Creed serisi için yeni kitaplar ve içerikler açıklamaldu başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde Assassin’s Creed serisi için yeni kitaplar ve içerikler açıklamaldu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

Assassin’s Creed serisi için yeni kitaplar ve içerikler açıklamaldu

Ubisoft, Assassin’s Creed evrenini farklı medya şekillerine aktarmaya devam etmek adına çok sayıda tanınmış yayıncı, kabiliyetli yazar ve çizer ile iş birliği yaptığını açıkladı. Assassin’s Creed’in dünya çapındaki hayranları, 2021 ve sonrası yayın takviminin ayrıntı kısmını içeren yeni web sitesini ziyaret ederek en sevdikleri seriden doğan çeşitli hikayeler ile ilgili daha fazla bilgi edinebilir.

Yakında çıkacak olan yeni romanlar, grafik romanlar, manhua’lar, webtoon’lar ve daha yakın günlerde gelecek olan podcast serisi ile Assassin’s Creed hikayeleri; romanlar, resimli kurgu ve dijital eserler gibi farklı formatlara aktarılıyor. “Birçok içerik oluşturucu, Assassin’s Creed gibi zengin sanatsal özgürlüğe sahip olan bir seriye kendi yorumlarını katmaktan heyecan duyuyor!” dedi, Ubisoft Montreal’deki Transmedya Direktörü Aymar Azaïzia. “Söz konusu türle alakalı olan ve alanlarında tanınan yazarlar yahut çizerler aracılığıyla üretilen bir çalışmayı yayınlamak için harika yaratıcı bir fırsat.” diye ekledi.

Assassin’s Creed serisi için yeni kitaplar geliyor

Assassin's Creed serisi için yeni kitaplar ve içerikler duyuruldu

Ubisoft şu anda Assassin’s Creed evrenini daha da geliştirmek için her birinin kendi uzmanlığı olan geniş bir yayın ortakları ağıyla çalışıyor. Aconyte Books, Editis ve Starfish kendi dillerinde (İngilizce, Fransızca ve Çince) özgün romanlar geliştiriyor. Çizgi romanlar ve grafik romanlar tarafında; Glenat Fransız grafik romanlarını yayınlarken, Dark Horse Comics İngilizce bir Assassin’s Creed çizgi roman mini dizisi paylaşımı yaptı ve Ulab ise özgün manhua’lar geliştirdi. Dijital taraftaysa; Çinli ortak Ximalaya ilk Assassin’s Creed hikaye podcast’ini başlatmak üzereyken, Koreli stüdyo Redice ilk Assassin’s Creed webtoon’unu yayınlayacak.

Ubisoft, çıkmış ve çıkacak olan Assassin’s Creed transmedya tekliflerini daha iyi sınıflandırmak için hayranların ne okuyacaklarını seçmelerine yol gösterecek üç etiket oluşturdu:

 • Classics: Video oyunlarının hikayelerine dayanan direkt uyarlamalar.
 • Chronicles: Favori ikonik Assassin’lerin olduğu yeni maceralar.
 • Originals: Yeni kahramanlar ve dönemler içeren yeni hikayeler.

 Bu yıl en yeni transmedya kreasyonlarından bazıları, özellikle Çin, Japonya ve Kore’den kabiliyetli Asyalı yazarlar ve sanatçılarla yapılan iş birliklerinden geliyor. Şu anda geliştirilmekte olan birkaç manhuas yahut webtoon da bunlara dahil. Ubisoft Yayın Direktörü Julien Fabre, “Asya’nın değişik mekanlarinde bulunan çok sayıda içerik oluşturucu yenilikçi içerikler sunarken, Ubisoft için öncelik, bölgedeki kabiliyetli ortaklarla yeni ilişkiler kurmak olmuştur.” dedi.

Ubisoft, yeni transmedya anlatılarını oluşturmak için dünyanın değişik mekanlarinden kabiliyetleri bir araya getirerek, Assassin’s Creed evrenini özgün ve yerel hayranlar içinde ses getiren hikayelerle zenginleştirmeyi planlıyor. “Hepimiz hikayelerin tüketicisiyiz. Bu küresel vizyon ve yerel yaklaşımla, hayranlarımıza aşina oldukları formatlarda ve kültürel geçmişlerine ve kendi tarihlerine dayanan hikayeler içeren yeni içerikler sunmaya çalışıyoruz.” diye ekliyor Ubisoft İçerik Yayını Yöneticisi Etienne Bouvier.

Assassin’s Creed bu sene çıkacak içerikler

ROMANLAR: 

 • ASSASSIN’S CREED® FRAGMENTS YOUNG ADULT TRILOGY (ORIGINALS): Fragments, Fransız yayınevi Editis ile ortaklaşa geliştirilen yeni bir genç yetişkin kitap serisidir. Bu aksiyon-macera türündeki tarihi kurgu destanı, asırlık Assassin-Tapınakçı kan davasına kapılmış gençleri konu alacak ve kardeşler içindeki ilişkinin doğasını keşfedecek. Serideki her kitap, okuyucuları yeni kahramanlar ile değişik bir yere ve zaman dilimine götürecek. İlk cilt 19. yüzyıl Japonya’sında, ikincisi 13. yüzyıl İskoçya’sında ve üçüncüsü 17. yüzyıl Fransa’sında geçecek. 
 • ASSASSIN’S CREED® THE JADE SEAL COLLECTION (ORIGINALS): Zhou Hanedanlığı’ndan (M.Ö. 4. yüzyıl) Ming Hanedanlığı’na (17. yüzyıl) kadar, bu koleksiyon, Çin tarihini geniş ölçüde araştıran on adet romanla serimizi genişletiyor. İmparatorlar, saray mensupları, tanınmış dövüş sanatçıları, şairler, filozoflar ve Çin tarihindeki diğer bir çok mühim şahsiyet bu yüzlerce yıllık karşılaşmada rollerini oynayacaklar. Yeni Assassin’ler ve yeni baş düşmanları içeren bu destansı romanlar, altı adet tanınmış Çinli yazar aracılığıyla yazılarak yakında zamanda Çin’de satışa sunulacak ve serimizin bir parçası haline gelecek.  
 • ASSASSIN’S CREED® THE MING STORM (CHRONICLES): Çok satan Çinli yazar Yan Leisheng aracılığıyla yazılan bu roman, Ubisoft’un Assassin’s Creed Chronicles: China oyununun ana kahramanı ve çok bi hayli beğeni alan genç bir Assassin olan Shao Jun’un olduğu, 16. yüzyıl Çin’inde geçen aksiyon dolu bir üçlemenin başlangıcı olacak. Aconyte Books, romanı 1 Haziran 2021’de ABD ve Kanada’da yayınlayacak.

RESİMLİ KURGU: 

 • ASSASSIN’S CREED® DYNASTY (MANHUA) (ORIGINALS): İlk olarak Çin’de yerel geliştirme ortağı ULAB aracılığıyla bir webcomic olarak yayına giren Assassin’s Creed Dynasty, halihazırda çevrim içi olarak 150 milyondan fazla görüntülenme aldı ve Tencent platformunda Wuxia türünün ilk 3’ü içinde yer aldı. Yakında başka bölgelerde de ciltsiz kitaplarda satışa sunulacak. Okuyucular, Tang Hanedanlığı’nı iç savaştan kurtarmaya çalışan bir Assassin olan Li E’nin maceralarını takip edebilecekler.
 • ASSASSIN’S CREED® VALHALLA: BLOOD BROTHERS (MANHUA) (CHRONICLES): Kısa bir süre sonra hayranlar, Assassin’s Creed Valhalla dünyasında, Eivor the Wolf-Kissed’in kahramanlıklarından kısa bir süre önce geçen bu manhua’da iki cesur Viking kardeşin destansı öyküsünü keşfedebilecekler.
 • ASSASSIN’S CREED® VALHALLA FRENCH GRAPHIC NOVEL (CHRONICLES): Glénat Editions, bu orijinal grafik romanı sonbahar 2021’de Fransa’da yayınlayacak. Okuyucular, onları Ravensthorpe’dan İskoçya’nın gizem dolu zirvelerine götürecek bir vazifeye çıkarken, hırslı bir Assassin ve bir Hristiyan keşişin öyküsünü keşfedecekler.

DİJİTAL: 

 • ASSASSIN’S CREED® TURBULENCE IN THE MING DYNASTY PODCAST (CHRONICLES): Çin’in ileri gelen podcast platformu Ximalaya aracılığıyla geliştirilen ve yayına giren Ming Hanedanlığı romanının bu ses uyarlaması, Shao Jun rolündeki Liu Yan da dahil olmak üzere Çin film endüstrisinden birinci sınıf bir kadro aracılığıyla seslendirildi. Ses efektleri ve hareketli bir müzikle güçlendirilmiş olan bu podcast 16. yüzyıl Ming Hanedanlığı zamanındaki Çin’i derinlemesine deneyimlemek için müthiş bir format.
 • WEBTOON (ORIGINALS): Kore’de hazırlanan bu webtoon Assassin’s Creed® Black Flag’in devamı niteliğinde olacak ve Edward Kenway’in öyküsünü genişletecek. Şu anda iş ortağı Redice ile geliştirme aşamasında. 

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu