Oyun Haberleri

Apple sunumunda yapılan tüm duyurular

Apple sunumunda yapılan tüm açıklamalar, Oyun severler için Apple sunumunda yapılan tüm açıklamalar başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde Apple sunumunda yapılan tüm açıklamalar ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

Apple sunumunda yapılan tüm açıklamalar

Teknoloji dünyasının en büyük firmalarından birisi olan Apple, dün akşam saatleri civarında gerçekleştirdiği özel bir sunum ile yeni ürünlerini tanıttığı gibi beklenen bazı açıklamalara da imza attı. Yeni modellerin bunun yanında uzun süredir söylentilerı devam eden AirTag gibi ürünlerini de açıklamalan firma bunun bunun yanında abonelik servisi üzerinden işleyecek olan podcast servisinin tanıtımına da imza attı. Her zaman olduğu gibi çekim ve geçiş anlamında dikkat çekici olan bu yeni sunumun açılış konuşmasını ise Apple CEO’su Tim Cook yaptı.

Apple yeni ürünlerini tanıttı

Apple bu sunumda yeni renk seçenekleri, yeni iMac ve iPad modellerinin bunun yanında biraz önce de dile getirdiğimiz geliştirilen Podcast servisini de açıkladı. Bu Podcast servisi reklamsız olarak 170 ülkede kullanıma açılacak. 

Apple sunumunda yapılan tüm açıklamalar

Mor renkli iPhone 12

Sunumun sürpriz açıklamalarından birisi mor renkli iPhone 12 modelleri oldu. Firma yaptığı açıklama ile iPhone 12 ve iPhone 12 Mini modellerinde bu renk seçeneğine de yer vereceğini açıkladı. 23 Nisan yani bu Cuma itibari ile ön sipariş olarak satılmaya başlanacak olan mor renkli iPhone 12 modelleri, 30 Nisan itibari ile bütün Apple mağazalarından satın alınabilecek.

Kaybolan eşyalara çözüm: AirTag

AirTag olayı aslında uzun süredir söylentilerı ile karşımıza çıkıyor ve Apple’ın açıklamasuna kesin gözüyle bakılıyordu. Tüm bu söylentilerın ardından dün akşam tertip edilen sunumda Air Tag açıklamasuna da imza atıldı. Kısa mesafede kablosuz bağlantı üzerinden kıymetli eşyalarımızı takip etme olanağı sağlayacak olan AirTag modelinin fiyatı 29$ olarak açıklanmış durumda. Dörtlü paket seçeneği ise 99$ olarak karşımıza çıkıyor. Ülkemizdeki fiyatlara incelediğimizde ise tekli AirTag modelinin 299 TL, dörtlü paketin ise 999 TL olduğunu göze çarpıyor. Sesli ikaz gibi özelliklere de sahip olan AirTag, 30 Nisan itibari ile satışa çıkacak.

Apple sunumunda yapılan tüm açıklamalar

Yeni Apple TV ve kumandası

Sunumda yapılan açıklamalardan birisi de Apple TV aracılığıyla geldi. Apple TV 4K ile birlikte sistemin yeni kumandası da görücüye çıktı. Firmanın A12 bionic çipini kullanan bu yeni modelde HDR özelliği de bulunacak ve yine 30 Nisan itibari ile satışa çıkacak. 32 GB’lık sürümü 179$, 64 GB’lık sürümü 199$ olarak açıklanan Apple TV modelinin Türkiye fiyat aralıkları ile 2.099 TL ve 2.299 TL olacak.

Apple sunumunda yapılan tüm açıklamalar

Yeni iMac modelleri ve renk seçenekleri

Apple’ın yaptığı sunumdaki en mühim açıklamalardan birisi şüphesiz yeni iMac modelleri oldu. 7 farklı renk seçeneğine sahip olan yeni imac modelleri tıplı macbook modellerinde olduğu gibi şirketin övgü ile bahsi geçen M1 çişlemcisini kullanacak. Bunun yanında çok daha iyi bir performans vermesi beklenen iMac modelleri bunun bunun yanında daha ince ve şık dizaynıyla da gözleri üstüne topluyor diyebiliriz. Üzerinde iki adet Thunderbolt ve iki adet USB C girişi bulunan bu yeni modellerde bunun bunun yanında 1080P kamera yer alıyor. Kamera ile birlikte salgın dönemi de göz önüne alınarak Facetime uygulaması üzerinde de bi hayli fazla duruldu diyebiliriz. 

Yeni iMac özellikle 4.5K retina ekran ve 10dBa ses düzeysi ile de öne çıkan bir cihaz olmuş. Yeni iMac modelinin fiyatı ise 14.499 TL’den ekranlara gelecek.

Apple sunumunda yapılan tüm açıklamalar

Yeni iPad modelleri

Tıpkı iMac modellerinde olduğu gibi Apple M1 çipini yeni iPad modellerine de getirdi. USB 4.0 ve Thunderbolt desteği dışında 8K ekran çıkışı gibi mühim özelliklere de sahip olan yeni ipad modelinde bunun bunun yanında firma kamera bölümünde da büyük yenilikler ile geliyor. 6 hoparlöre sahip olan iPad modellerinde 1600 nit göz alıcılık ve Liquid Retina XDR gibi mühim detaylar da yer alıyor. 

iPad tarafında ise Türkiye’deki modellerde önceden altı çizildiği gibi zamlanmış fiyatlar yansımış durumda. 11 inç’lik yeni modelin başlangıç fiyatı 8.599 TL olarak listelenirken 12.9 inçlik modelin başlangıç fiyatının ise 11.999 TL olduğunu göze çarpıyor.

Apple sunumunda yapılan tüm açıklamalar

iPad modelinin arka tarafında 12 MP f1.8 diyafram aralığına sahip bir kamera yer alıyor. Ayrıca yine arka tarafta 10 MP f2.4 diyafram geniş açı lensine de yer verilmiş. Ön tarafta ise goğrudan 12 MP’lik geniş açı lensi kullanıldığını göze çarpıyor. Zoom uygulaması ile birlikte konferans tarafına da odaklanan bu ön kamera bunun yanı sıra otomatik kesme yaparak kullanıcısını takip edebilme özelliğine de sahip.

Apple sunumunda öne çıkan açıklamalar bu biçimdeydi. Bu açıklamaların dışında Touch ID gibi özelliklere sahip olan Magic Keybord gibi ürünlerin tanıtımı da yapıldı.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu