Dizi Haberleri

Amazon Prime’da mutlaka izlemeniz gereken en kaliteli diziler!

Amazon Prime’da mutlaka izlemeniz gereken en kaliteli diziler!, Dizi ve film severler için Amazon Prime’da mutlaka izlemeniz gereken en kaliteli diziler! konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Amazon Prime’da mutlaka izlemeniz gereken en kaliteli diziler! ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

Amazon Prime’da mutlaka izlemeniz gereken en kaliteli diziler!

Amazon Prime’ın ülkemizde hizmet vermeye başlamasının ardından bir çok kişi üyelik aldı. Peki Amazon Prime’da bulunan en kaliteli diziler nelerdir? İşte Amazon Prime’da mutlaka izlemeniz gereken diziler:

1-The Boys

Dünya çapında ses getiren dizilerden birisi olmayı başaran The Boys, bi hayli değişik bir senaryo ile ekranlara geldi. Bir süper kahraman dizisi olsa da çocuklara değil, yetişkinlere hitap eden biri dizi denilebilir. Dizide yozlaşmış bir grup süper kahraman ve bu süper kahramanların bağlı olduğu şirketle savaşan bir grup insanın hikayesi anlatılıyor. Bunların bunun yanında psikolojiyi çok iyi bir biçimde tercih ederek seyirciyi içine çekmeyi başarıyor. The Boys bu nitelikleri ile klişenin dışına çıkarak seyircilerden büyük beğeni topluyor. Eleştirmenler aracılığıyla da bi hayli beğeni alan dizi, karakterleri seyirciye aktarma hususunda da bi hayli başarılı. Genelde dizilerdeki sorun karakterleri çok iyi bir biçimde seyirciye tanıtamamaktır.Lakin The Boys bunu çok iyi bir biçimde yaparak karakterlerin duygusunu da daha iyi anlamamızı sağlıyor. Dizinin ilk sezonunun ikinci sezona göre çok daha iyidir. Lakin 2.sezonu da bi hayli etkileyici sahnelere sahip.

2-Invincible

The Boys gibi dizileri seviyorsanız bu animasyon dizisini de sevebilirsiniz. Diziye incelediğimizde The Boys’ta olduğu gibi süper kahramanların dünyasını göze çarpıyor. Burada da C’nin Adalet Birliği gibi bir süper kahraman takımı ve bir de Superman tarzı bir kahraman bulunmaktadır.

Omni-man kişiliği yeryüzündeki en kuvvetli süper kahramandır. Kendisi başka bir gezegenden Dünya’ya gelerek buradaki insanlara yardım eder. Bir insan ile evli ve bir çocuğu mevcuttur. Çocuğu da kendisi gibi zamanla süper güçlere sahip olmaya başlar. Babası onu bu hususta eğitmeye başlar ve böylece olaylar başlar. İlk bölümünden bu yana bi hayli akıcı olan bu diziyi izlemenizi öneririz.

3-The Purge

Geçen senelerda Arınma Gecesi isimli bir film yayınlanmıştı. The Purge bu dünya içinde geçen bir yapımdır. Dizide Amerikan hükümeti, suç oranlarını düşürmek için senede bir gün herkesin gösterilen saatlerde istediği suçu işlemesine izin verir. Bu saatler içinde hırsızlık, birilerini öldürmek ve yağma dahil her şey serbesttir. Dizi, böyle bir dünya çapında yaşayan bireylerin hayatlarını ele almaktadır. Dizi bazı yerlerinde sıkıcı ilerlese de konusu gereği kendini izlettirmeyi başarıyor.

4-Hunters

Al Pacino’nun başrolünde olduğu bu dizide, bir grup Nazi avcısının başından geçen olaylar ele alınıyor. Grup kendi içinde düşmanlar ile mücadele ederken New York’ta birtakım işler döndüğünü fark ediyor. Lakin bununla mücadele etmek sanıldığı kadar kolay olmamaktadır. Usta oyuncu Al Pacino ilerleyen yaşına rağmen fazla iyi bir oyunculuk performansı sergilemeyi başarıyor.

5-American Gods

Bir kitaptan bir araya getirilen bu dizi eski dönemin tanrıları ile moden çağın tanrıları içindeki mücadeleyi ifade etmektedir. İlk sezonu bi hayli bi hayli beğeni alan dizi ikinci sezonu ile birlikte bazı tartışmaları da bununla birlikte getirmişti. Kaliteli bir dizi arayanlar için bi hayli iyi bir tercih olacaktır.

6-Moden Love

Dizi ilk kez kaliteli oyuncu kadrosu ile gözleri üstüne topluyor. Bugüne kadar birden fazla kült yapımda yer almış olan Anne Hathaway, Dev Patel, John Slattery, Tina Fey, Cristin Milioti ve Olivia Cooke gibi ünlü isimler dizide yer alıyor. Her oyuncu dizide kuvvetli bir oyunculuk performansı sergiliyor ve bu da diziyi çok daha izlenebilir kılıyor. Oyuncu kadrosu iyi olsa da çok büyük bir beklenti duymadan izlenmesi gereken bir yapımdır.

7-The Marvelous Mrs. Maisel

Emmy ve Altın Küre Ödülleri gibi birden fazla dalda ödül kazanmayı başaran dizi, kazandığı her ödülü tam anlamıyla hak eden nadir yapımlardan biridir. Dizi dördüncü sezon onayı almış olsa da hala yapım aşamasındadır. Dizi çok kaliteli bir yapım olsa da tarzı gereği herkese hitap etmeyebilir. 

8-Jack Ryan

Politik temalı aksiyon serilerinden hoşlananlar için Jack Ryan bi hayli iyi bir tercihtir.Üçüncü sezon onayını alan dizi, 2021’de ekranlara gelecek. Jack Ryan’ın prodüksiyon bölümünde Michael Bay ve John Krasinsky gibi isimler yer alıyor. Dizide hassas bilgileri keşfettikten sonra savaş alanına gönderilen CIA analisti Jack Ryan’ın başından geçenler anlatılıyor. Avrupa ve Orta Doğu’da yanıt arayışı, onu ABD’ye yönelik bir terör tehdidinin ortasına koyuyor. Aksiyon türünde bir dizi arayanların kesinlikle izlemesi gereken bir yapımdır.

9-The Expanse 

Dizi son dönemin en iddialı ve kaliteli yapımlarından biri olma özelliğini taşır. Dizinin ilk sezonu konusu ile bi hayli özgün ve gerçekçi bir senaryo yaratır. İnsanlığın Güneş Sistemi’ni kolonileştirmeyi başardığı bir zamanda geçen dizide üç kişiliğin başından geçenler anlatılır.Bu üç karakter bir süre sonra bütün hadiselerin büyük bir komplonun parçası olduğunu anlar. Kendine has özellikleri olan bu diziyi kaçırmayın.

10-Mr.Robot 

Dizi ilk sezonu ile seyircide büyük bir etki yaratmayı başarmıştı. Sonraki sezonlarda temposunda bir düşüş yaşansa da final sezonu ile yeniden eski temposunu yakalamayı başarmıştır. Seyirciye olağanüstü bir final sezonu yaşatan bu  diziyi izlemenizi öneririz. Dizide bazı psikolojik sıkıntılarla savaşan ve bir hacker olan Eliot’un başından geçenler anlatılıyor.

11-The Man in the High Castle

Nazilerin İkinci Dünya Savaşı’nı kazanması durumunda olabilecekleri anlatan bir dizidir.Nazilerin galip geldiği bu dünya çapında seyirciye bi hayli enteresan bir deneyim sunuluyor.

12-The Office

Amerikan versiyonunda başrolde Steve Carrell, İngiliz versiyonunda ise Ricky Gervais bulunmaktadır. The Office dizisinin her iki versiyonunu da  izlemenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz. Amerikan mizahı veya İngiliz mizahlarından hangisini daha çok seviyorsanız ona göre seçebilirsiniz.

13-Yüzüklerin Efendisi

Kısa süre içinde yayına girecek olan Yüzüklerin Efendisi Amazon Prime’da bulunacak. Dizi bi hayli yüksek bir bütçeyle çekiliyor. Şimdiden birden fazla birinin beklediği yapımlar içinde bulunan diziyi kesinlikle izlemenizi öneririz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu