Dizi Haberleri

Ali Kırca yıllar sonra ilk defa ortaya çıktı!

Ali Kırca seneler sonra ilk defa yaşandı!, Dizi ve film severler için Ali Kırca seneler sonra ilk defa yaşandı! konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Ali Kırca seneler sonra ilk defa yaşandı! ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

Ali Kırca seneler sonra ilk defa yaşandı!

Habersunucusu Ali Kırca seneler sonra ilk kez yaşandı. Gözlerden uzak bir hayat süren sunucu, doktor ziyaretinde çekilen fotoğrafı paylaşması üzerine büyük ilgi gördü. İlerleyen yaşına rağmen fazla değişmeyen Kırca, beğeni aldı. Uzun senelerdır ekranlardan uzak kalan başarılı sunucu, bir çok televizyon kanalları ve gazetelerde görev aldı. Türk televizyon yaşamına adını yazdıran Ali Kırca, son halini sevenleri ile paylaşımı yaptı.

Ali Kırca kimdir?

1948 Akşehir doğumlu Ali Kırca, ilerleyen zamanlarda İstanbul’a geldi. Deniz Harp Akademisi’nden mezun olan Kırca, 1969 senelerı sırasında deniz teğmeniyken bildiri sebebiyle ordu ile ilişkisi kesildi. 17 yaşlarında medya ile haşır neşir olan Kırca ardından İstanbul Üniversitesi’nde eğitim görmeye başladı.  1974 TRT’de muhabir olarak vazifeye başlayan sunucu TRT’de çeşitli görevlerde yer aldı. Yurttan-Dünyadan” ve “32. Gün” programlarını hazırlayarak, “Açık Oturum” programını yöneten Kırca, iddialı röportajları tanındı.

Avrupa’da da kendini gösteren Kırca, bir zamanlar TRT Washington temsilcisi oldu. İnter Star’a geçen Kırca 42 yaşları sırasında ‘Kırkıncı Paralel’ programını Washington ve New York’ta hazırladı.


 

Türkiye’ye geri dönen sunucu 1993 senelerında ATV Haber Dairesi Başkanı oldu.  Türkiye’nin ilk anchorman’ı olan Kırca, Haber bültenleri sundu. ‘Siyaset Meydanı’ ile hafızalara kazınan ünlü sunucu 1994 senesinin popüler isimleri içinde yer aldı.

2001 senesinde ATV’de ekonomik kriz nedeni ile anlaşamayan sunucu Star TV geçti. Star TV ekranlarında kısa bir süre kalan sunucu ardından NTV ile anlaşmaya vardı. NTV ile de ardından yollarını ayıran sunucu tekrar ATV’de anchorman olarak kaldığı yerden sürdü.

Sabah Gazetesinde köşe yazarlığı yapan Ali Kırca, ATV’den ayrıldı ve ardından Show TV transfer oldu. Orada SHOW TV ve SKYTürk 360 TV’de Siyaset Meydanı programını sunmaya devam eden sunucu Anadolu Üniversitesi’nde Tv Haberciliği dersleri verdi.

Bahçeşehir Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan Kırca, ‘Golden Rose’ ödülü aldı.

Barış Manço hayranı olan Kırca, sanatçının bir çok şarkısını seslendirdi.

 

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu