Oyun Haberleri

15 yaşında öldürülen Kiyan Prince FIFA 21’e eklendi

15 yaşında katledilen Kiyan Prince FIFA 21’e eklendi, Oyun severler için 15 yaşında katledilen Kiyan Prince FIFA 21’e eklendi başlığı altında siz kıymetli takipçilerimizi bilgi sahibi olmanızı istedik.. Makalemizin içinde 15 yaşında katledilen Kiyan Prince FIFA 21’e eklendi ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri bulacaksınız.

15 yaşında katledilen Kiyan Prince FIFA 21’e eklendi

Queens Park Rangers F.C genç takımında oynayan ve 2006’da okulda yaşanan bir kavgayı ayırmaya çalışırken bıçaklanarak katledilen Kiyan Prince FIFA 21 kadrosuna ölüm yıl dönümünde eklendi. Ne yazık ki çok genç yaşta vefat eden futbolcunun anısı, artık FIFA 21’de oyuncular aracılığıyla yaşatılacak. Babası Dr. Mark Prince ise çocukların bıçakla işlenen suçlara eğilimini önlemek için bir vakıf kurdu ve çalışmalarını sürdürmeye sürdürmekte.

  • İlginizi çekebilir: FIFA 21 ve FIFA oyunları tarihinde bir ilk yaşanıyor

Genç futbolcu Kiyan Prince FIFA 21’e eklendi

Kiyan Prince FIFA 21’de 2021-22 sezonunda QPR takım üyesi olarak listelenecek ve kendisi için özel sürüm bir kart da bulunacak. Deep Fake teknolojisi kullanılarak 30 yaşında görüntüsü oluşturulan Kiyan Prince, oyunda bu yaşta bulunacak. Oğlunu 30 yaşında gören babası Dr. Mark Prince, BBC Breakfast’a şunları dile getirdi: “Çok duygusaldı. Kiyan’ı orada görebiliyordum. Gerçekten gurur duyuyorum.”

15 yaşında öldürülen Kiyan Prince FIFA 21'e eklendi

Kiyan Prince, FIFA 21 kadrosunda bulunan 30 yaşındaki haliyle QPR takımında boy gösterecek

Özel efekt stüdyosu Framestore, Kiyan’ı sanal olarak yeniden oluşturdu ve genç futbolcunun fotoğrafları, bir reklam kampanyası içerisinde reklam panolarında da sergilenecek. Genç takımında oynadığı futbol kulübü QPR (Queens Park Rangers) da Kiyan Prince ile alakalı bir tweet’inde şöyle yazdı:

“Kiyan Prince, olması gereken profesyonel bir futbolcu olarak hayata dönüyor.”

Ayrıca Kiyan’ın babası Dr. Prince, gençlerin bıçakla işlenen suçların sonuçları ile ilgili eğitilmesi için Kiyan Prince Vakfı’nı kurdu. Ardından QPR takımı da stadının ismini değiştirdi. Ayrıca baba, “Oğlumun ölümünün trajedisi için değil, başarılarının zaferi için hatırlanmasını istiyorum” dedi.

Kiyan Prince FIFA 21’e eklendi ve babası bu konuyla alakalı de şunları dile getirdi:

“Bu kampanya aracılığıyla, dünyanın sonunda Kiyan’ın olağanüstü potansiyelini yerine getirdiğini görmesini bekliyorum. Onun kabiliyetini onurlandırıyoruz ve umarım diğer çocuklara da kendi kabiliyetlerini -kabiliyetleri ne olursa olsun- onurlandırmaları için ilham verebiliriz.”

15 yaşında öldürülen Kiyan Prince FIFA 21'e eklendi

Baba Dr. Mark Prince, Kiyan Prince Foundation ile çocukların suça yönelimini önlemek istiyor

BBC Breakfast’e konuşan QPR’nin futbol direktörü Les Ferninand “Eğer FIFA oynayan bir kişi bunu görüp bıçağını indirirse, o zaman istediğimiz mirası bırakabilmişiz demektir” dedi. Ayrıca Ferdinand, kulübün stadını yeniden adlandırdığında Kiyan’ın babasını, takımın oyuncularıyla konuşmaveyavet ettiklerini açıkladı.

“Takım, Mark’ın yürüdüğü yoldan başkalarının da yürümek zorunda kalmasını önlemek için cesaretini ve acısını kullanma kararlılığında gerçekten alçakgönüllüydü. Bir kulüp olarak, Kiyan Prince Vakfı ile yakın bir biçimde çalıştık ve bu süre zarfında Mark’ı kişisel düzeyde tanımak bir onurdu. Yaşadığı şey, her ebeveynin en kötü kabusu ve böyle bir trajediye verdiği tepkidir. Gerçekten ilham verici oldu.”

Ayrıca Dr. Mark Prince’ın bıçak bulundurma ve bununla suça meyilli olan insanlar için verdiği şu mesaj çok açık ve netti: “Aileleri, kardeşleri, toplulukları mahvettiğiniz mirasına gerçekten sahip olmak istiyor musunuz?”

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu